Przykładowe CV do pracy – porady, jak napisać CV?
Inne
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Przykładowe CV do pracy – porady, jak napisać CV?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Najtrudniejszy jest pierwszy krok, również wtedy, gdy planujesz poszukiwania pierwszej lub nowej pracy. Każdy proces rekrutacyjny w Polsce wymaga przygotowania i przesłania CV. Jak poprawnie je napisać? Jakie są aktualne trendy? Co zrobić, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów? Praktyczne wskazówki znajdziesz w dalszej części artykułu.

Sprawdzenie ofert pracy i przygotowanie siebie

Zanim przystąpisz do pisania CV, zacznij od przyjrzenia się ofertom pracy z Twojej branży. Zwróć szczególną uwagę na wymagania stawiane przez pracodawców. Zastanów się, które mogą być Twoim największym atutem, a nad którymi musisz jeszcze popracować. 

Czym właściwie jest CV? Życiorys jest opisem Twojego dotychczasowego życia zawodowego i kompetencji. Musisz go dokładnie przemyśleć, aby nie pominąć żadnej istotnej kwestii, która może zadecydować o ewentualnym zatrudnieniu. Odszukaj w pamięci swoje poprzednie miejsca pracy i zakres wykonywanych obowiązków. Co jeśli nie masz jeszcze doświadczenia? Wypisz wolontariaty, staże, praktyki lub inne dodatkowe aktywności i inicjatywy, które podejmowałeś do tej pory. Na tym etapie przygotowań sprawdź również, czy masz profesjonalny adres mailowy. Powinien on zawierać imię i nazwisko oraz poważną domenę.

Przemyśl wygląd dokumentu

Jako profesjonalista w swojej branży powinieneś zadbać o odpowiednią oprawę graficzną dokumentu, która podkreśli Twoje kompetencje. Dobre CV musi przyciągnąć wzrok rekrutera. Pamiętaj jednak o zachowaniu umiaru – życiorys musi być czytelny i przejrzysty. Nie wiesz, od czego zacząć? Jaki dokument sprawdzi się na Twoim stanowisku? Denerwujesz się na myśl o samodzielnym formatowaniu szablonu? Jest na to sposób!

Z myślą o osobach poszukujących pracy, powstał Kreator CV. To proste narzędzie, które oferuje szeroki wybór nowoczesnych wzorów CV, spełniających aktualne wymogi rekrutacyjne. Wystarczy, że wybierzesz jeden z nich, a puste pola wypełnisz wcześniej przygotowanymi informacjami. To naprawdę proste! Nie musisz martwić się układem sekcji, formatowaniem czy wgrywaniem zdjęcia. Szablony mają wszystko, czego potrzebujesz!

Przykładowe Wzory CV od Ciekawe CV

Przykładowe CV – jakie sekcje powinno zawierać?

  • Dane osobowe – czyli imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Wszystkie inne informacje są tak naprawdę zbędne, chyba że pracodawca ich wymaga w ogłoszeniu o pracę.
  • Podsumowanie zawodowe – to swego rodzaju wizytówka kandydata. W kilku krótkich zdaniach przedstawia kluczowe kompetencje i umiejętności, które wyróżniają go na tle innych kandydatów.
  • Doświadczenie zawodowe – to kluczowa sekcja. Poza czasem i nazwą zajmowanych kolejno stanowisk (od najnowszego), musi zawierać także ich opis lub wypunktowanie najważniejszych obszarów, za które byłeś odpowiedzialny.
  • Umiejętności – to kompetencje sprawiają, że jesteś dobry w swojej pracy. Nie ograniczaj się jedynie do odpowiedzialności czy punktualności. Zastanów się, co może Cię wyróżnić np. umiejętność negocjacji.
  • Wykształcenie – choć na dzisiejszym rynku pracy wykształcenie nie odgrywa tak kluczowej roli, jak doświadczenie – musisz o nim wspomnieć. Wypisz lata nauki, nazwę szkoły, kierunek oraz uzyskany tytuł. Pamiętaj, że w CV podajemy jedynie ostatni szczebel edukacji.
  • Zainteresowania – pasje kandydata pokazują go w innym świetle. Ważne, abyś nie podążał utartymi schematami. Jeśli coś naprawdę Cię interesuje – rozwiń tę kwestię. Zamiast pisać kuchnia, napisz kuchnia śródziemnomorska.
Przykładowe Wzory CV od Ciekawe CV

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak efektywnie łączyć trening kalisteniki i street workoutu z codziennymi aktywnościami?
Jak efektywnie łączyć trening kalisteniki i street workoutu z codziennymi aktywnościami?
Poznaj skuteczne sposoby łączenia kalisteniki i street workoutu z codziennym schematem dnia. Dowiedz się, jak te treningi wpływają na poprawę Twojego stylu życia i zdrowia.
Czym są obiekty sportowe?
Czym są obiekty sportowe?
Obiekty sportowe to dość specyficzna kategoria budynków służących do uprawiania sportu. Niezwykle ważne jest, aby je odpowiednio zabezpieczyć oraz zapewnić ochronę uczestnikom wydarzeń odbywających się w obiektach sportowych.
Jaką suplementację wdrażać na redukcji tkanki tłuszczowej?
Jaką suplementację wdrażać na redukcji tkanki tłuszczowej?
Czy suplementacja podczas redukcji to dobry pomysł? Jak najbardziej! Sprawdź, jakie suplementy pomogą Ci spalić nadprogramowe kilogramy.
Ostatnie wpisy