Piłka nożna – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Piłka nożna – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie. Emocje towarzyszące na boisku sprawiają, że wiele osób decyduje się na zakup własnej piłki. Jej zakup powinien być jednak oparty na kilku ważnych aspektach. Na co zwrócić uwagę wybierając piłkę nożną? Dlaczego zakup produktu wysokiej jakości jest tak istotny? Jak zadbać o odpowiednią widoczność piłki? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym wpisie, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Na co zwrócić uwagę wybierając piłkę nożną?

Niezależnie od naszego stażu, w każdym przypadku piłka Zina powinna być odpowiednio dobrana. W pierwszej kolejności należy skupić się na rozmiarze. Największą popularnością cieszy się „piątka”. Jej waga wynosi od 415 do 445 g. Początkujące osoby mogą rozpocząć swoją przygodę z modelami w rozmiarze 4. Niemniej istotny jest materiał osłony. Do najczęściej wykorzystywanych zaliczyć możemy materiał osłony PVC, TPR lub skórę naturalną. W wielu przypadkach tworzywa te są ze sobą łączone.

Kolejnym istotnym aspektem jest konstrukcja osłony. Producenci często eksperymentują z liczbą i kształtem paneli, zmieniając właściwości futbolówki. Zwróćmy uwagę na technikę łączenia paneli. Najtańsze egzemplarze są klejone, natomiast te wytrzymalsze są szyte w sposób ręczny lub maszynowy. 

Dlaczego zakup produktu wysokiej jakości jest tak istotny?

Zakupiona przez nas piłka Zina powinna wyróżniać się wysoką jakością. Nie da się ukryć, że produkt ten jest wysoce eksploatowany podczas gry. Tańsze modele prawdopodobnie nie przetrwają próby czasu, w konsekwencji konieczny będzie kolejny zakup. Piłka Zina wyróżnia się wysoką jakością materiału, dlatego też nie musimy obawiać się ich trwałości. Jednym z istotniejszych aspektów jest również sposób łączenia paneli, o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie. To właśnie na tej podstawie jesteśmy w stanie określić, czy futbolówka jest odpowiednia i godna uwagi. 

Jak zadbać o odpowiednią widoczność piłki?

Piłka Zina powinna być również widoczna. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Otóż podczas jej zakupu nie należy bagatelizować znaczenia koloru. Przykładowo na zielonej murawie najczęściej spotykane są białe modele z dodatkami o innej kolorystyce. Niekiedy jednak zawodnicy muszą mierzyć się z trudnymi warunkami- np. ze śniegiem. Wówczas znacznie rozsądniejszy jest zakup kolorowego modelu. Znacznie wpływa to na komfort rozgrywki, jednocześnie zmniejszane jest znaczenie losowości. 

Fot.: benjamin lehman/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Królowie fałszywych ciężarów – narastająca plaga kulturystyki
Królowie fałszywych ciężarów – narastająca plaga kulturystyki
Strongmani i naukowcy chwytają się za głowę, mówią: „to niemożliwe!”. Na siłowniach zaczyna dominować niebezpieczny trend! Sprawdź, na czym polega.
Chcesz szybko, ale zdrowo schudnąć? Te ćwiczenia są dla Ciebie!
Chcesz szybko, ale zdrowo schudnąć? Te ćwiczenia są dla Ciebie!
Proces odchudzania ciągnie się w nieskończoność? Dzięki tym czterem ćwiczeniom zrzucisz zbędne kilogramy szybko i zarazem zdrowo!
Na czym polega trening hipertroficzny? Główne założenia oraz przykładowy plan treningowy
Na czym polega trening hipertroficzny? Główne założenia oraz przykładowy plan treningowy
Nowy rodzaj treningu, który koncentruje się na przyroście mięśni – poznaj podstawy techniki hipertroficznej.
Ostatnie wpisy