Jakie aspekty są brane przy wycenie ubezpieczenia turystycznego?
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie aspekty są brane przy wycenie ubezpieczenia turystycznego?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dobra polisa turystyczna to kolejna rzecz, o którą należy zadbać podczas planowania wymarzonych wakacji lub wyjazdu służbowego. Wiąże się ona jednak z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, dlatego wielu podróżnych szuka najtańszych rozwiązań lub całkowicie rezygnuje z tego typu świadczenia. Na jakie wydatki musimy się przygotować, zawierając umowę z ubezpieczycielem?

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Na początek, warto zastanowić się przede wszystkim, dlaczego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Wielu podróżujących nie przykłada większej uwagi do tego aspektu, co jest dużym błędem i może narazić nas na dodatkowe koszty. Jeśli cel naszej podróży znajduje się w obrębie Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, to jako osoby objęte podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym, możemy korzystać z karty EKUZ. Dzięki niej nie będziemy ponosić kosztów związanych z korzystaniem z podstawowych usług medycznych.

Jednak jeśli zajdzie potrzeba skorzystania z pomocy służb ratunkowych, podjęcia leczenia w szpitalu lub innej placówce medycznej, to w takiej sytuacji karta EKUZ nie wystarczy. To samo dotyczy podróży poza kontynent. Aby zapewnić sobie spokój i maksymalne bezpieczeństwo podczas wakacji, warto skontaktować się z ubezpieczycielem i wybrać odpowiednią polisę.

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia?

Wiele osób rezygnuje z dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, ponieważ obawia się poniesienia wysokich kosztów. Jak obliczyć, ile będziemy musieli zainwestować w nasze bezpieczeństwo? W internecie znajdziemy szereg stron, które oferują profesjonalne kalkulatory i porównywarki ofert. Jedną z nich jest portal polisaturystyczna.pl, który stanowi kompleksowe centrum wsparcia dla podróżujących. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

To, ile będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie turystyczne, uzależnione jest od kilku czynników. Każda oferta dobierana jest indywidualne, jeśli więc korzystamy z doświadczenia naszych bliskich lub przyjaciół, możemy się niekiedy zaskoczyć.

Wysokość ubezpieczenia uzależniona jest m.in. od celu naszej podróży. Ubezpieczenie dotyczące wakacji na innym kontynencie będzie nieco droższe niż na wyjazdy europejskie. Jeśli planujemy intensywnie uprawiać sport, to jesteśmy obarczeni większym ryzykiem powstawania urazów, zatem prawdopodobnie zapłacimy więcej. Koszty polisy są także uzależnione od długości urlopu, co wydaje się oczywiste.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

W poszukiwaniu idealnej oferty ubezpieczeniowej, warto korzystać z profesjonalnych porównywarek i kalkulatorów. Pozwolą one na wybranie najlepszego pakietu, a także na poczynienie oszczędności. Jeśli szukasz dedykowanych poradników, które pozwolą Ci zdobyć przydatne informacje podróżnicze, odwiedź stronę polisaturystyczna.pl. Planujesz wycieczkę w góry? Koniecznie zapoznaj się z artykułem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-w-tatry-polskie-i-slowackie-jak-wybrac.

Fot.: Giau Tran/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Studio kulinarne: Kreatywna podróż po świecie smaków i kulinarnej pasji
Studio kulinarne: Kreatywna podróż po świecie smaków i kulinarnej pasji
Studio kulinarne - odkryj magię smaków i kreatywność kulinarnej podróży w sercu kulinarnych pasjonatów.
Marka Nebbia – ubrania dla wymagających
Marka Nebbia – ubrania dla wymagających
Bycie fit z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że dobre zdrowie […]
Jak ćwiczyć, by zminimalizować ryzyko kontuzji?
Jak ćwiczyć, by zminimalizować ryzyko kontuzji?
Jak ćwiczyć, żeby zapobiec kontuzji? Jakie są najczęstsze przyczyny urazów? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.
Ostatnie wpisy