Strongo / Inne / Jak dobrać akcesoria do squasha do swojego stylu gry?
Jak dobrać akcesoria do squasha do swojego stylu gry?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Grę w squasha pokochało już wielu Polaków. Jej intensywność pomaga odreagować codzienny stres i daje wiele satysfakcji. 

Squash to szybka, oparta na umiejętnościach gra, która wymaga od zawodników wykorzystania strategii i zwinności. Jest to sport rakietowy rozgrywany na czterościennym korcie z małą, pustą gumową piłką. Celem gry jest uderzenie piłki o przednią ścianę kortu w taki sposób, aby przeciwnik nie mógł jej zwrócić, zanim odbije się dwukrotnie. Gracze muszą używać szybkiego refleksu i precyzyjnych strzałów, aby przechytrzyć swoich przeciwników. Squash jest ekscytującą i wymagającą grą dla wszystkich grup wiekowych i może być lubiany zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych graczy. Do uprawiania tego sportu nie trzeba wiele sprzętu i akcesoriów, dlatego parametry każdego z nich są tak ważne.

Naciągi do rakiet

Przy intensywnej grze konieczne jest systematyczne wymienianie naciągów do rakiet. Odpowiedni naciąg ma znaczny wpływ na moc odbicia, a także absorbuje uderzenie piłki. Jednocześnie trzeba pamiętać, że nie ma jednego, dostosowanego do każdego gracza naciągu. By wybrać odpowiedni naciąg, należy sprawdzić sztywność rakiety. To ona odpowiada za kwestie mocy oraz kontroli uderzeń. Większa sztywność pochłonie dużą ilość mocy podczas odbicia, ale za to mniejsza pozwoli na lepszą kontrolę uderzenia.

Owijki do rakiet

Podstawowym zadaniem owijki do rakiet jest zapewnienie przyczepności. Musi być ona wykonana z materiałów, które sprawią, że rakieta nie wyślizgnie się z dłoni, Jednocześnie jej twardość musi dawać wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo owijka musi zapewnić odprowadzanie potu i wilgoci.

Rozróżnia się dwa rodzaje owijek do rakiet. Pierwsza z nich to tzw. owijka bazowa. Służy jako pierwsza warstwa i jest nakładana bezpośrednio na rękojeść rakiety. Może być wyposażona w perforację, czyli dziurki służące do odprowadzania potu i wilgoci. Druga to owijka wierzchnia. Nakładana na owijkę bazową pełni kilka funkcji. Ochrania owijkę bazową, a także zapewnia lepszy chwyt. Szybko ulega zabrudzeniu, dlatego konieczna jest jej częsta wymiana.

Okulary ochronne 

Ważnym elementem podczas dynamicznych gier, takich jak squash jest ochrona wzroku. Okulary ochronne zwiększają poziom bezpieczeństwa w tym zakresie. Ich dobranie musi polegać na jak najlepszym dopasowaniu okularów do twarzy. Dodatkowo przed zakupem dobrze jest sprawdzić ich wagę i solidność wykonania.

Pokrowiec na rakietę

Pokrowce nie wpływają bezpośrednio na grę, ale pozwalają na bezpieczniejsze przechowywanie sprzętu. Dzięki niemu podczas transportu rakieta nie ulegnie zabrudzeniu, a także będzie chroniona przed uderzeniami. Najważniejszym parametrem przy wyborze pokrowca na rakietę jest dopasowanie go do jej rozmiaru.

Akcesoria do squasha mogą być słabo zauważalne, ale z pewnością każdy zawodnik doceni je, jeśli będą odpowiednio dobrane i pomogą zwyciężać podczas gry.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.