Aerobiczna 6 Weidera – czy słusznie jest uważana za najlepszy sposób na wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni brzucha?
TRENING
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aerobiczna 6 Weidera – czy słusznie jest uważana za najlepszy sposób na wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni brzucha?

Aerobiczna 6 Weidera powszechnie zaliczana jest do czołówki ćwiczeń pomagających wyrzeźbić mięśnie brzucha. Pomimo szeregu zalet wykonywanie tego treningu może wiązać się również z pewnymi niedogodnościami. Co należy wiedzieć o popularnym zestawie ćwiczeń?

Prawdopodobnie żaden trening nie budzi takich kontrowersji jak właśnie słynna aerobiczna 6 Weidera. Wśród osób aktywnych fizycznie znajdziemy zarówno grono jej zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Obiektywnie rzecz ujmując, szóstka Weidera – choć skuteczna – może również negatywnie odbić się na naszym zdrowiu

Aerobiczna 6 Weidera – czym jest?

Aerobiczna 6 Weidera to niezwykle wymagający plan treningowy, który zakłada aż 42 dni nieustannych ćwiczeń. W grę nie wchodzi więc choćby jeden dzień przerwy – u wielu osób już to zapala czerwoną lampkę. Co więcej, z każdym kolejnym dniem czas wykonywania poszczególnych ćwiczeń ulega wydłużeniu. Dość powiedzieć, że w fazie końcowej całość może trwać aż 40 minut! Jak zatem nietrudno zauważyć, szóstka Weidera wymaga gigantycznej dawki samozaparcia i systematyczności. 

Aerobiczna 6 Weidera – zalety

Jednego treningowi opracowanemu przez kanadyjskiego kulturystę Joe Weidera na pewno nie można odmówić – rezultatem codziennego praktykowania tych sześciu ćwiczeń jest silniejszy, a także bardziej wyrzeźbiony brzuch. Wyjątkowo spektakularne efekty będą widoczne przede wszystkim na początku przygody. Wpływ na to ma niewątpliwie niezwykła intensywność, dzięki której A6W we wczesnym etapie stanowi swego rodzaju bodziec rozwojowy dla naszych mięśni brzucha. Po trzech tygodniach z takim treningiem można odnotować znacznie bardziej zarysowane mięśnie.

Aerobiczna 6 Weidera – wady

Pomimo swoich kilku oczywistych zalet aerobiczna 6 Weidera może „pochwalić” się jeszcze szerszym wachlarzem wad. Przede wszystkim, jeśli liczymy na płynne przejście z „oponki” do „kaloryfera”, to na pewno czeka nas gorzkie rozczarowanie. Zadowalające rezultaty pojawią się wyłącznie wtedy, gdy wcześniej pozbędziemy się nadprogramowej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Aerobiczna 6 Weidera nie zawiera choćby jednego ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej – trening ten skupia się jedynie na wzmocnieniu mięśni.

Kolejną niedogodnością ćwiczenia wedle schematu A6W jest jego monotonność. Należy powiedzieć sobie wprost – katowanie tego samego zestawu na przestrzeni 42 dni nie jest marzeniem nikogo, kto regularnie uprawia aktywność fizyczną. Jedną z najważniejszych cech dobrego treningu jest różnorodność, której szóstka Weidera nie będzie nam w stanie zapewnić. Początkowy bodziec rozwojowy szybko może zmienić się więc w poczucie stagnacji.

Największą wadą praktykowania aerobicznej 6 Weidera mogą okazać się jednak różnego rodzaju problemy zdrowotne. Wysoka intensywność wykonywanych ćwiczeń może wiązać się z efektami ubocznymi, takimi jak bóle kręgosłupa, nadwyrężenie mięśni czy nawet rozwój przepukliny brzusznej.

Aerobiczna 6 Weidera – podsumowanie

Reasumując, aerobiczna 6 Weidera powszechnie cieszy się zdecydowanie lepszą opinią, niż powinna – szczególnie biorąc pod uwagę zestawienie jej plusów i minusów. Czy szybkie efekty w kształtowaniu mięśni brzucha mogą przysłonić liczne wady? Zależy to tylko od nas samych.

Zdjęcie główne: James Barr/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak składniki aktywne w kosmetykach wpływają na redukcję oznak starzenia?
Jak składniki aktywne w kosmetykach wpływają na redukcję oznak starzenia?
Piękno w składnikach aktywnych. Jak redukują oznaki starzenia?
Jak skutecznie poradzić sobie z zakwasami?
Jak skutecznie poradzić sobie z zakwasami?
Zakwasy są dolegliwością, która dotyka wiele osób uprawiających sport. Praktycznie każdy, kto choć raz przeprowadził intensywny trening, odczuł je na własnych mięśniach. Jak sobie z nimi radzić?
Jak wybrać idealny sprzęt do ćwiczeń w domu – przewodnik dla początkujących
Jak wybrać idealny sprzęt do ćwiczeń w domu – przewodnik dla początkujących
Zdobądź wiedzę na temat wyboru optymalnego sprzętu do ćwiczeń w domu. Nasz przewodnik dla początkujących pomoże Ci podejmować świadome decyzje związane z twoją domową siłownią.
Ostatnie wpisy