Strongo / #News / World’s Strongest Man 2021: Lista uczestników już zatwierdzona, Oleksii Novikov i Brian Shaw faworytami
World’s Strongest Man 2021: Lista uczestników już zatwierdzona, Oleksii Novikov i Brian Shaw faworytami

Aż 25 siłaczy powalczy o zwycięstwo w czerwcowych Mistrzostwach Świata Strongman 2021. W gronie uczestników znalazł się oczywiście obrońca tytułu Oleksii Novikov, a także czterokrotny czempion WSM – 39-letni Brian Shaw. Po raz drugi z rzędu na najważniejszych zawodach strongman zabraknie natomiast Mateusza Kieliszkowskiego.

W tym tygodniu organizatorzy World’s Strongest Man opublikowali pełną listę 25 zawodników, którzy w dniach 15-20 czerwca staną do rywalizacji o tytuł mistrza świata strongman. Największe szanse na wygraną ma aktualny triumfator WSM – Oleksii Novikov, który w ubiegłym miesiącu wygrał również mocno obsadzone zawody World’s Ultimate Strongman Strength Island. Głównymi konkurentami Ukraińca będą ponownie Tom Stoltman (wicemistrz świata), JF Caron (brązowy medalista) oraz weteran Brian Shaw. Popularny „Gigantor” w niedawnym wywiadzie zdementował plotki o możliwym zakończeniu kariery. „Mam około 12 tygodni na przygotowania i jestem gotów na ciężką harówkę” – zadeklarował potężny Amerykanin, który w grudniu ubiegłego roku zwyciężył w organizowanych przez siebie zawodach Shaw Classic, pokonując m.in. Jean-François Carona i Novikova.

Tegoroczny lineup zdominowali siłacze ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii (po ośmiu reprezentantów). Stary Kontynent będzie reprezentowało tym razem tylko pięciu strongmanów. Listę wielkich nieobecnych otwiera Mateusz Kieliszkowski, który uporał się już z uciążliwą kontuzją tricepsa. Do Sacramento, gdzie odbędzie się również przyszłoroczna edycja World’s Strongest Man, nie poleci też jego przyjaciel Martins Licis. Być może obaj znajdą się jeszcze na liście rezerwowych.

Ze względu na panujące za Oceanem obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, udział publiczności w WSM 2021 stanął pod ogromnym znakiem zapytania. Organizatorzy będą zapewne do samego końca walczyli o pozwolenie na wpuszczenie choćby kilkuset widzów, zwłaszcza że niedawno podpisali intratny kontrakt z Visit Sacramento Sports Commission (VSSC) oraz komercyjną stacją CBS. Dokładne informacje w tej sprawie, podobnie jak oficjalna lista konkurencji, mają zostać podane niebawem.

Pełna lista uczestników Mistrzostw Świata Strongman 2021:

Gavin Bilton (Wielka Brytania)
Adam Bishop (Wielka Brytania)
Maxime Boudreault (Kanada)
JF Caron (Kanada)
Kevin Faires (USA)
Mark Felix (Wielka Brytania)
Johnny Hansson (Szwecja)
Graham Hicks (Wielka Brytania)
Terry Hollands (Wielka Brytania)
Eythor Ingolfsson Melsted (Islandia)
Konstantine Janashia (Gruzja)
Trey Mitchell (USA)
Oleksii Novikov (Ukraina)
Robert Oberst (USA)
Travis Ortmayer (USA)
Jerry Pritchett (USA)
Luke Richardson (Wielka Brytania)
Brian Shaw (USA)
Mikhail Shivlyakov (Rosja)
Evan Singleton (USA)
Aivars Smaukstelis (Łotwa)
Luke Stoltman (Wielka Brytania)
Tom Stoltman (Wielka Brytania)
Bobby Thompson (USA)
Chris van der Linde (RPA)

JUST ANNOUNCED: 2021 World’s Strongest Man Competitors

Meet the 25 super-humans set to compete for the 2021 title. Who ya got? ?️‍♂️

Opublikowany przez The World’s Strongest Man Środa, 31 marca 2021

 

Foto wyróżniające: The World’s Strongest Man

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.