Strongo / #News / Weteran ponownie zadziwił świat. Cztery rekordy globu w trójboju siłowym jednego dnia!
Weteran ponownie zadziwił świat. Cztery rekordy globu w trójboju siłowym jednego dnia!

Swoją przygodę ze sportami siłowymi Rudy Kadlub rozpoczął dopiero w wieku 55 lat, aczkolwiek nie przeszkodziło mu to w pobiciu wielu rekordów świata w różnych kategoriach. Ostatnie z nich ustanowił w tym miesiącu podczas Mistrzostw Ameryki Północnej USPA w San Diego. W zawodach dla trójboistów urodzony niedługo po II wojnie światowej weteran osiągnął fenomenalny łączny wynik 567,5 kg!

Historia Kadluba to kolejny dowód na to, że nigdy nie jest za późno, aby wejść do świata ciężarów. 71-letni Amerykanin w kilkanaście lat zdążył rozprawić się z 25 krajowymi i 24 światowymi rekordami! Co ciekawe, na co dzień jest prężnie działającym biznesmenem, który zarządza firmami Kabuki Strength i The Lab.

Jego nazwisko ponownie znalazło się w nagłówkach światowych mediów po tym, jak na początku miesiąca pobił rekordy globu w każdej z trzech konkurencji trójboju siłowego w swojej kategorii wiekowej. Kadlub bez specjalistycznego sprzętu wspomagającego wykonał przysiad ze sztangą ważącą 195,5 kg, potem wycisnął na ławeczce 137 kg, aż wreszcie podniósł w martwym ciągu ciężar o masie 235 kg! Ważący 100 kg weteran osiągnął historyczny łączny wynik na poziomie 567,5 kg!


Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie Kadlub chwali się również innymi rekordami – wśród rówieśników jest bezkonkurencyjny w limitach wagowych do 89, 99 oraz 109 kg. Jak podkreśla, wszystkie wspomniane tytuły udało mu się wywalczyć bez jakiegokolwiek wspomagania farmakologicznego.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.