Strongo / News / Sezon StrongMan za nami – podsumujmy 2021 rok!
Sezon StrongMan za nami – podsumujmy 2021 rok!

Niedawno zakończony sezon StrongMan w Polsce nie rozczarował i dostarczył nam emocji oraz zawodów na najwyższym poziomie sportowym. Teraz nadszedł czas podsumowań. Którzy z siłaczy mogą uznać 2021 rok za sukces?

Największym wygranym zmagań na terenie naszego kraju jest Oskar Ziółkowski, który okazał się najlepszy spośród dwunastu zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski StrongMan 2021. 26-letni siłacz z Wielkiego Komorska poprawił swój wyczyn sprzed roku, kiedy to zajął ostatnie miejsce podium.

Drugie miejsce przypadło Jakubowi Szczechowskiemu, natomiast brązowym medalem tym razem musiał zadowolić się zaledwie 21-letni Dawid Pakulski, któremu powszechnie wróży się gigantyczną karierę.

Tegoroczny sezon StrongMan został zwieńczony 11 września prestiżowymi zawodami pod hasłem „Najlepsi z Najlepszych” w Augustowie. W kontekście turnieju możemy mówić o niemałej sensacji, bowiem po ostateczny triumf sięgnął Mistrz Polski Strongman U110 Marek Czajkowski. Siłacz zostawił w tyle wspomnianego Oskara Ziółkowskiego oraz Konrada Paszkowskiego, którzy zajęli dwa kolejne miejsca podium.

Dla wszystkich miłośników podnoszenia ciężarów fantastyczną wiadomością był powrót Mateusza Kieliszkowskiego. Pochodzący z Chlebowa zawodnik ma na swoim koncie m.in. aż pięć mistrzostw Polski! Nic dziwnego, że przez wielu uznawany jest za najlepszego polskiego strongmana. 28-latek wrócił w lipcu z przytupem, pobijając rekord na ergometrze.

Zdjęcie główne: Victor Freitas/pexels.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.