Strongo / KULTURYSTYKA I FITNESS / Robert Cyrwus zwycięzcą białostockich eliminacji do Arnold Classic Strongman
Robert Cyrwus zwycięzcą białostockich eliminacji do Arnold Classic Strongman

Wicemistrz Polski strongmanów z 2019 roku potwierdził swoje ambicje podczas białostockich eliminacji do zawodów Arnold Strongman Classic, które na wiosnę odbędą się w Stanach Zjednoczonych. W miniony weekend Robert Cyrwus pozostawił w pokonanym polu m.in. Marka Czajkowskiego i Grzegorza Łaniewskiego.

W sobotnim turnieju eliminacyjnym, oprócz reprezentantów Polski, wzięli udział także zawodnicy z Czech, Słowacji, Węgier oraz Niemiec. Żaden z nich nie znalazł się jednak nawet na podium, bowiem kwestię czołowych miejsc rozstrzygnęli między sobą Robert Cyrwus, Marek Czajkowski i Grzegorz Łaniewski. Na dystansie siedmiu konkurencji, wśród których tradycyjnie znalazło się przeciągnie ciężarówki, spacer farmera ze 140-kilogramowymi walizkami, czy martwy ciąg z autem na platformie, bezkonkurencyjny okazał się popularny „Kropek”. Prawo startu w przyszłorocznych zawodach wywalczyło jednak aż pięciu najlepszych siłaczy i to właśnie oni polecą za kilka miesięcy do Ohio, aby wziąć udział w prestiżowym Arnold Classic.

Impreza zorganizowana w stolicy Podlasia okazała się sporym sukcesem organizacyjnym – na Rynku Kościuszki pojawiła się liczna widownia, mimo wciąż obowiązujących obostrzeń w sferze publicznej. Oprócz uczestników do Białegostoku przyjechali także – tym razem w roli sędziów i ambasadorów – najbardziej utytułowani polscy strongmani: Mateusz Kieliszkowski (pięciokrotny mistrz Polski i stały uczestnik cyklu Arnold Strongman Classic) oraz Krzysztof Radzikowski (wielokrotny triumfator Strongman Champions League, były mistrz Polski i świata).

„Cieszę się, że Białystok jest gospodarzem tego wydarzenia sportowego. Mamy okazję zaprezentować się jako miasto przyjazne sportowcom i promujące zdrowy styl życia. Z drugiej strony zapewniamy też mieszkańcom i turystom udział w niezwykle emocjonującym widowisku” – mówił Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Miasta Białegostoku, które wsparło eliminacje kwotą 55 tys. zł brutto.

W trakcie weekendowych zawodów odbył się także szereg licytacji charytatywnych (m.in. piłka z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz reprezentacyjna koszulka Kamila Grosickiego), z których dochód zostanie przekazany na leczenie półtorarocznego chłopca cierpiącego na SMA. Koszt terapii genowej, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania dziecka, to bagatela 9 mln zł. Zbiórkę na rzecz Mikołaja można również wesprzeć na stronie internetowej Fundacji Siepomaga.

Zdjęcie wyróżniające: Robert Cyrwus / Facebook

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.