Strongo / KULTURYSTYKA I FITNESS / Pokaz siły Larry’ego Wheelsa. Spacer buszmena w wykonaniu amerykańskiego siłacza zrobił furorę!
Pokaz siły Larry’ego Wheelsa. Spacer buszmena w wykonaniu amerykańskiego siłacza zrobił furorę!

Jeden z najbardziej utalentowanych przedstawicieli sportów siłowych nie zwalnia tempa. Tym razem Larry Wheels postanowił zmierzyć się podczas treningu z kilkoma konkurencjami znanymi z zawodów strongman i osiągnął w nich fenomenalne rezultaty. Największe wrażenie na internautach wywarł przede wszystkim spacer buszmena z gigantycznym obciążeniem 453,5 kg!

W nowy rok Wheels wszedł w doprawdy imponującym stylu. Urodzony na Bronksie kulturysta i trójboista już teraz osiągnął niesamowitą formę, dzięki czemu może bić kolejne indywidualne rekordy. W pierwszym tygodniu stycznia aż 50 razy wycisnął na ławeczce ciężar o masie 100 kg, a podczas tej samej sesji treningowej zaliczył też siedem powtórzeń ze sztangą ważącą 220 kg. Ostatnio postanowił natomiast wypróbować się w kilku popularnych konkurencjach rozgrywanych na zawodach dla strongmanów.

Rezultaty odnotowane przez 26-letniego Amerykanina wprawiły wielu w osłupienie. Siłacz, który swego czasu zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i sterydów anabolicznych, aż 10 razy podniósł nad głowę belkę ważącą blisko 142 kg (choć dwa ostatnie powtórzenia prawdopodobnie nie zostałyby mu zaliczone podczas turniejów rangi mistrzowskiej – dod. red.) oraz przeszedł niewielki dystans w ramach spaceru farmera z łącznym obciążeniem 364 kg. Największego wysiłku wymagał jednak od niego kilkumetrowy spacer buszmena (tzw. yoke) z imponującym ciężarem o masie 1000 funtów (ok. 453,5 kg). Kolana Wheelsa aż uginały się pod potężną metalową konstrukcją, ale ostatecznie – z jednym przystankiem – udało mu się ukończyć konkurencję, w której swego czasu znakomicie spisywał się Mariusz Pudzianowski. Internauci docenili trud oraz niesamowitą siłę Larry’ego, dając tego wyraz w komentarzach pod postem z materiałem video dokumentującym to osiągnięcie (już ponad 150 tys. polubień i 1370 interakcji).

Wheels nie zdradził jeszcze, w jakich imprezach zamierza wystartować w 2021 roku, tym niemniej w obecnej dyspozycji byłby jednym z głównych kandydatów do czołowych miejsc zarówno w zmaganiach trójboistów, jak i zawodach strongman. W najbliższym czasie zamierza opublikować na swoim Instagramie kolejne nagrania z ciężkich treningów siłowych. Czekamy z niecierpliwością!

Zdjęcie wyróżniające: Artur Andrzej / Wikipedia

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.