Strongo / News / Nowy szef europejskich ciężarów. Jakie ma plany na rozwój dyscypliny?
Nowy szef europejskich ciężarów. Jakie ma plany na rozwój dyscypliny?

Europejska Federacja Podnoszenia Ciężarów od dłuższego czasu poszukiwała nowego prezydenta, w końcu się udało. Szefem EWF został Mołdawianin Antonio Conflitii. 

Po aferze, w której ujawniono liczne nieścisłości, przewinienia, przekłamania, przymykanie oka na doping wśród zawodników itd. przez poprzedniego szefa IWF – Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów, stanowisko prezydenta organizacji stracił Tamás Aján. Wówczas zaczęły się liczne problemy dla dyscypliny podnoszenia ciężarów, a najpoważniejszy z nich to skreślenie jej z listy dyscyplin olimpijskich.

Aby temu zapobiec, należało przeorganizować dotychczasowy zarząd i wybrać (co jest warunkiem koniecznym, aby dyscyplina zachowała miejsce na olimpiadzie) nowego prezydenta IWF. Sytuacja jednak jest skomplikowana, poplecznicy Ajána nie chcą podać się do dymisji, a stołek szefa świeci pustką. Wybranie zatem na prezydenta EWF Conflitii, mołdawskiego prawnika, który ma już doświadczenie w branży, wydaje się być zdecydowanym krokiem w stronę ratowania dyscypliny. Takie są także najbliższe priorytety dla nowego szefa.

Zdj. główne: Corey Young/unsplash.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.