Strongo / #News / Nowy rekord świata Donny Moore!
Nowy rekord świata Donny Moore!

Aktualna posiadaczka tytułu World’s Strongest Woman ponownie wprawiła w osłupienie sympatyków sportów siłowych na całym świecie. W tym tygodniu Donny Moore przerzuciła przez drewnianą konstrukcję betonową kulę ważącą 171 kg, ustanawiając nowy rekord świata kobiet w konkurencji Atlas Stone!

Brytyjka jest jedną z najbardziej utytułowanych strongwoman na świecie. W swojej bogatej kolekcji ma m.in. puchary za zwycięstwa w trzech edycjach prestiżowej serii World’s Strongest Woman (2016, 2017, 2019) oraz dwa triumfy w kultowych zawodach organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera. Teraz do listy swoich dokonań dorzuciła kolejne rekordy.

W tym miesiącu Donna Moore jako pierwsza siłaczka na kuli ziemskiej wydźwignęła na platformę kulę z kamienia o wadze 161 kg, a raptem kilka dni temu ustanowiła następny rekord świata – w konkurencji Atlas Stone. Przerzucając 171-kilogramową kulę przez poprzeczkę poprawiła swoje poprzednie imponujące osiągnięcie. Cztery lata temu zanotowała wynik 148,9 kg, który potem wyśrubowała do 150 kg.


W zawodach strongwoman Moore startuje od przeszło 8 lat. Aby dogonić w liczbie tytułów World’s Strongest Woman naszą byłą wybitną reprezentantkę Anetę Florczyk, Brytyjka potrzebuje już tylko jednej wygranej.

Zdjęcie wyróżniające: Donny Moore / Instagram

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.