Strongo / KULTURYSTYKA I FITNESS / Nnaka i Dominiczak w światowej czołówce. Polskie fitnesski zwyciężyły w rankingu IFBB!
Nnaka i Dominiczak w światowej czołówce. Polskie fitnesski zwyciężyły w rankingu IFBB!

Wiktoria Nnaka i Dagmara Dominiczak mogą dopisać do swojej bogatej kolekcji osiągnięć kolejny duży sukces. Nasze znakomite zawodniczki sportów sylwetkowych triumfowały właśnie w swoich kategoriach w corocznym rankingu opracowywanym przez Międzynarodową Federację Kulturystyki i Fitnessu! Prestiżowe wyróżnienie IFBB jest doskonałym podsumowaniem najlepszego okresu w ich dotychczasowej karierze.

Ranking IFBB za 2020 rok zdominowali tym razem przedstawiciele Europy Środkowo-Wschodniej. W trzech kategoriach zwyciężyli bowiem reprezentanci Ukrainy (Yurii Zimohliad, Nataliia Prokhorova i Dmytro Marchenko), w jednej triumfowała Rosjanka (Nataliia Toporova), a dwie nagrody trafiły do polskich fitnessek – Wiktoria Nnaka okazała się bezkonkurencyjna w kategorii Bikini Fitness, zaś Dagmara Dominiczak w Women’s Wellness.

Wyróżnienia dla obu naszych zawodniczek nie stanowią zaskoczenia, wszak w ubiegłym roku odniosły one wiele spektakularnych zwycięstw na największych scenach. Nnaka w całym pandemicznym sezonie zdobyła aż 17 medali, w tym tak znaczące, jak złoto Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata Seniorek, a także Mistrzostw Świata Juniorek. Dominiczak również sięgnęła po krążki z najcenniejszego kruszcu na MŚ i ME, ale przede wszystkim zdominowała kategorię Wellness Fitness na kultowych zawodach Arnold Classic Europe (wygrała też w overall – przyp. red.). „Dla mnie rok 2020 był po prostu mistrzowski” – napisała niedawno na swoim Instagramie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.