Strongo / KULTURYSTYKA I FITNESS / Mr. Olympia znów na Florydzie. Organizatorzy podali oficjalną datę i miejsce kultowych zawodów!
Mr. Olympia znów na Florydzie. Organizatorzy podali oficjalną datę i miejsce kultowych zawodów!

Największe wydarzenie w branży kulturystycznej już po raz drugi z rzędu zagości na Florydzie! W tym tygodniu kierownictwo Mr. Olympia oficjalnie potwierdziło, że tegoroczna edycja odbędzie się w Orange County Convention Center w Orlando. „Całe miasto powitało w zeszłym roku naszych kibiców i sportowców z otwartymi ramionami, a naszym celem jest teraz wzniesienie wszystkich rzeczy na zupełnie nowy poziom” – zapewnia szef imprezy, Dan Solomon.

Orlando przejęło palmę pierwszeństwa od Las Vegas, które gościło najlepszych na świecie przedstawicieli sportów siłowych i sylwetkowych nieprzerwanie w latach 1999-2019. Zmiana miejsca rozgrywania kultowych zawodów nastąpiła z uwagi na stanowe restrykcje dotyczące organizacji imprez masowych na terenie USA, co jest oczywiście związane z trwającą pandemią koronawirusa. Niewykluczone jednak, że miasto położone nad pięknym jeziorem Eola na dłużej pozostanie gospodarzem Mr. Olympia.

„Z przyjemnością informujemy, że Orlando zostało wybrane jako gospodarz. Całe miasto powitało w zeszłym roku naszych kibiców i sportowców z otwartymi ramionami, a naszym celem jest teraz wzniesienie wszystkich rzeczy na zupełnie nowy poziom” – zapowiedział prezydent Mr. Olympia, Dan Solomon.

„To był moment dumy dla nas wszystkich, kiedy obserwowaliśmy, jak branża jednoczy się razem w 2020 roku na Mr. Olympia, którego szybko nie zapomnimy. Ale to był dopiero początek. Nasz zespół pracuje już nad podniesieniem poprzeczki jeszcze wyżej w październiku” – wtóruje mu właściciel Jake Wood.

57. edycja Mr. Olympia została zaplanowana na 7-10 października 2021 roku. Po raz pierwszy w historii zmagania kulturystyczne odbędą się aż w 11 dywizjach IFBB Pro oraz debiutującej kategorii Wellness, a całej imprezie będą towarzyszyły targi expo – Olympia World Fitness Festival. Liczymy na to, że w elitarnym gronie uczestników ponownie znajdzie się miejsce dla reprezentantów Polski. W ubiegłym roku pod biało-czerwoną flagą wystąpiły dwie znakomite fitnesski – Adrianna Kaczmarek oraz mieszkająca na co dzień w Wielkiej Brytanii Anna Banks. Tytuł w najważniejszej kategorii zdobył natomiast Mamdouh „Big Ramy” Elssbiay.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.