Strongo / KULTURYSTYKA I FITNESS / Młodzież w natarciu! 14-letni trójboista podniósł ponad 225 kg w martwym ciągu!
Młodzież w natarciu! 14-letni trójboista podniósł ponad 225 kg w martwym ciągu!

Najlepszym na świecie specjalistom od trójboju siłowego rośnie poważna konkurencja! Młodziutki Amerykanin Morgan Nicholls niedawno skończył dopiero 14 lat, a już imponuje fenomenalnymi osiągnięciami w wyciskaniu sztangi na ławeczce oraz w martwym ciągu. W tej drugiej konkurencji utalentowany chłopiec pobił niedawno swój życiowy rekord, podnosząc blisko 227 kg!

Pasję oraz talent do sportów siłowych Morgan odziedziczył po znanym ojcu, Chadzie Nichollsie. To jeden z najbardziej renomowanych trenerów kulturystyki w Stanach Zjednoczonych, który przygotowywał do największych zawodów słynnych Ronniego Colemana czy Mamdouha „Big Ramy’ego” Elssbiaya – triumfatora Mr. Olympia 2020. Nastolatek miał więc doskonałe wzorce, aczkolwiek postanowił rozwijać się w innej dyscyplinie – trójboju siłowym.

Eksplozja talentu Nichollsa juniora, jaka nastąpiła w ostatnich miesiącach, jest doprawdy oszałamiająca. Młody trójboista pobił przed kilkoma dniami swój życiowy rekord w martwym ciągu, podnosząc niespełna 227 kg (500 lbs), a wcześniej wycisnął na ławeczce sztangę ważącą ponad 156 kg (345 lbs)! Rewelacyjne wyniki 14-latka noszącego nietypowy pseudonim „Mayhem” (z ang. chaos) wywarły ogromne wrażenie na przedstawicielach środowiska powerliftingu. „Pokazał już, że dzięki swojemu talentowi do ciężarów oraz sile może być jednym z najjaśniejszych prospektów wśród nadchodzącej generacji trójboistów” – czytamy na fachowym portalu fitnessvolt.com.

Morgan Nicholls nie ogranicza się jednak wyłącznie do treningów na siłowni. Swoich sił próbuje także w rzucie dyskiem, a dodatkowo jest członkiem szkolnej reprezentacji piłkarskiej, z którą startuje w turniejach. Wszechstronne przygotowanie z pewnością będzie jego dodatkowym atutem, kiedy zdecyduje się wkroczyć na zawodową ścieżkę sportowca.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.