Strongo / #News / Kim jest Jolanta Anasiewicz – Polka, która wygrała zawody Mr. Olympia?
Kim jest Jolanta Anasiewicz – Polka, która wygrała zawody Mr. Olympia?

Kim jest kobieta, która zawojowała świat i została mistrzynią świata w wyciskaniu sztangi (leżąc)? Oto jedna z najsilniejszych kobiet w historii polskiego sportu!

52-letnia trenerka fitness i siłaczka. Jej historia zaczęła się pod koniec lat osiemdziesiątych, a dokładnie w 1989, czyli na samym początku rozwoju branży fitness w Polsce. Pochodzi z Bolesławca na Dolnym Śląsku, gdzie cały czas prowadzi zajęcia dla kobiet. Ta niezwykle silna i energiczna kobieta może pochwalić się olbrzymią ilością nagród z międzynarodowych konwencji. 

W świecie siłaczek zasłynęła w 2015 roku, kiedy to na mistrzostwach Europy w Łodzi rozgromiła przeciwniczki i wywalczyła pierwsze miejsce. Rok później tego samego wyczynu dokonała na mistrzostwach świata w Moskwie, gdzie zdobyła złoto w kategorii masters. Nie był to jednak koniec jej kariery, co mogliśmy oglądać niedawno, kiedy to najpierw jako pierwsza Polka zakwalifikowała się do Mr. Olympia, a następnie zdominowała całe zawody. Gratulujemy Jolancie i trzymamy kciuki za następne przedsięwzięcia!

Zdj. główne: Alora Griffiths/unsplash.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.