Strongo / #News / Jak uniknąć treningowej rutyny, czyli nietypowe pomysły Larry’ego Wheelsa i Eddiego Halla na wyciskanie sztangi leżąc
Jak uniknąć treningowej rutyny, czyli nietypowe pomysły Larry’ego Wheelsa i Eddiego Halla na wyciskanie sztangi leżąc

Czołowi przedstawiciele sportów siłowych wiedzą, jak urozmaicić sobie trening klatki piersiowej i zamiast klasycznego wyciskania na ławeczce często decydują się na niestandardowe rozwiązania, o których później mówi cały świat. W tym miesiącu spektakularne próby zaliczyli znakomici siłacze – Eddie Hall oraz Larry Wheels. Pierwszy aż trzykrotnie wycisnął sztangę z… czterema pięknymi kobietami, natomiast drugi wykonał serię 50 powtórzeń ze 100-kilogramowym ciężarem, po czym zaliczył jeszcze 7 powtórzeń po 220 kg, ustanawiając nowy rekord życiowy.

Mistrz Świata Strongman z 2017 roku intensywnie przygotowuje się do swojego debiutanckiego pojedynku bokserskiego z wielkim rywalem – Hafþórem Júlíusem Björnssonem. Brytyjczyk schudł już ponad 30 kg, ale nie zatracił przy tym największego atutu, jakim jest ogromna siła. Ćwiczenia pięściarskie Eddie Hall łączy obecnie z treningami siłowymi, choć trzeba przyznać, że niektóre z nich są wyjątkowo urozmaicone. Kilka dni temu popularny „The Beast” pochwalił się na Instagramie filmikiem, na którym widać, jak trzy razy wyciska sztangę z czterema dorosłymi kobietami!

Jednak to nie jedyne imponujące wyzwanie, jakiemu podołał w ostatnim czasie ważący ponad 160 kg siłacz. Tydzień temu Hallowi udało się bowiem wykonać 47 pompek w ciągu 60 sekund, czym zachwycił fanów. „Eddie, twoje możliwości są wprost niesamowite” – napisał jeden z użytkowników.

Kreatywnością potrafi wykazać się także Larry Wheels. Amerykański trójboista, kulturysta oraz trener personalny jesienią ubiegłego roku pobił osiągnięcie Halla w wyciskaniu sztangielek (podniósł w ten sposób łącznie 550 funtów, czyli ok. 247,5 kg – przyp. red.), a niedawno ustanowił kolejny, tym razem indywidualny rekord – w liczbie powtórzeń na ciężarach o masie 100 i 220 kilogramów. Warto podkreślić, iż obie serie (odpowiednio: po 50 i 7 powtórzeń) Wheels wykonał podczas jednego treningu na siłowni B1 Gym w Dubaju!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.