Strongo / #News / Irańczyk pobije rekord świata w przysiadzie? Brakuje już tylko kilkunastu kilogramów!
Irańczyk pobije rekord świata w przysiadzie? Brakuje już tylko kilkunastu kilogramów!

Jeden z najlepszych trójboistów, Shahram Sakhi, postawił sobie za cel pobicie rekordu świata w przysiadzie, wynoszącego 525 kg. W środku tygodnia potężny Irańczyk znacząco przybliżył się do tego imponującego wyniku, zaliczając podczas jednego z treningów 510 kg.

Przygotowania 32-letniego siłacza nakierunkowane są teraz na pobicie wyczynu Vlada Alhazova, który bez specjalistycznego sprzętu wykonał pełny przysiad ze sztangą ważącą bagatela 525 kg. Sakhiemu do ustanowienia nowego rekordu globu brakuje już nieco ponad 15 kilogramów, co patrząc na czyniony przez niego w ostatnim czasie progres wydaje się tylko kwestią czasu.


Niewykluczone, że specjalizujący się w trójboju siłowym Irańczyk będzie chciał „zaatakować” także rekord w przysiadzie przy użyciu specjalnej kamizelki. Obecny wynosi 592,3 kg, a dzierży go od niedawna Brian Carroll. Amerykanin dokonał tego niesamowitego wyczynu podczas tegorocznych zawodów Gene Rychlak Jr. Pro Invitational w Tennessee.Kończący się rok, mimo ogromnych trudności związanych z pandemią koronawirusa, jest dla wielu przedstawicieli sportów siłowych nadzwyczaj udany. Tylko na przestrzeni minionego miesiąca informowaliśmy o fenomenalnych osiągnięciach Taylora Atwooda, Michaiła Sziwljakowa, czy Larry’ego Wheelsa. Tymczasem złamanie kolejnych rekordów coraz bliżej!

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.