Strongo / #News / Damian Janikowski wzoruje się na mistrzach. Były olimpijczyk „pompuje” mięśnie karku w nietypowy sposób
Damian Janikowski wzoruje się na mistrzach. Były olimpijczyk „pompuje” mięśnie karku w nietypowy sposób

Od kilku tygodni Damian Janikowski bardzo intensywnie przygotowuje się do swojej dziewiątej zawodowej walki w formule MMA. Wicemistrz świata oraz Europy w zapasach skupia się nie tylko na poprawie techniki, ale także zwiększeniu siły. W tym tygodniu na swoim Instagramie pokazał, jak w nietypowy sposób wzmacnia mięśnie karku.

Janikowski znakomicie rozpoczął swoją przygodę ze sportami walki. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie wygrał trzy pierwsze pojedynki, ale w kolejnych pięciu triumfował już tylko dwa razy (ostatnio zwyciężył na punkty z niepokonanym wcześniej Andreasem Gustafssonem – przyp. red.). Wrocławianin bardzo ambitnie podchodzi do swojej przygody w MMA i nadal mocno pracuje nad udoskonaleniem techniki i siły.

W mediach społecznościowych Janikowski regularnie zamieszcza krótkie wideorelacje z wszechstronnych treningów w Warszawskim Centrum Atletyki. Ostatnio pochwalił się, w jaki sposób wzmacnia mięśnie karku. „Skąd szyja? A no właśnie tak. Macie inne ciekawe ćwiczenia na kark? – zapytał swoich fanów na Instagramie reprezentant WCA Fight Team.

Unoszenie karku z trzymaną w zębach taśmą, do której przymocowany jest kettlebell, to dość ryzykowne, ale niezwykle efektywne ćwiczenie. Korzysta z niego między innymi aktualny mistrz świata federacji WBA (Super), IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej – Anthony Joshua, czy też polski pięściarz Mariusz Wach. Janikowski zwrócił jednak uwagę w swoim komentarzu, że brytyjski czempion stosuje większe obciążenie.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.