Strongo / #News / Całkowite otwarcie siłowni i klubów fitness jeszcze w tym miesiącu? Premier rozbudził nadzieje
Całkowite otwarcie siłowni i klubów fitness jeszcze w tym miesiącu? Premier rozbudził nadzieje

Od połowy października z siłowni oraz klubów fitness można korzystać wyłącznie w ramach współzawodnictwa sportowego albo zajęć edukacyjnych, o czym szerzej pisaliśmy w poprzednim artykule. Aby obejść rządowe rozporządzenie, wielu właścicieli obiektów przeznaczonych do uprawiania sportów siłowych i sylwetkowych przekształciło więc swoje przedsiębiorstwa w sklepy, hurtownie, a nawet… kościoły. Istnieje jednak szansa, że już niebawem sytuacja wróci do względnej normalności, a treningi będzie można przeprowadzać bez konieczności organizowania fikcyjnych turniejów.

Wprowadzone w naszym kraju obostrzenia związane ze wzrostem zachorowań na COVID-19 ponownie najmocniej uderzyły w sektor kulturystyczny. Od trzech dni Ministerstwo Zdrowia podaje jednak nieco bardziej optymistyczne informacje o mniejszej liczbie zakażeń koronawirusem oraz zgonów spowodowanych tym złośliwym patogenem. W tym kontekście piątkowa wypowiedź Prezesa Rady Ministrów jawi się jako światełko nadziei dla całej branży.

„W listopadzie musimy zostać w domach, obniżyć poziom zachorowań. W grudniu mam nadzieję, że będziemy mogli już odmrażać te niektóre branże, a możliwe, że i pod koniec listopada” – zdradził Mateusz Morawiecki na oficjalnej konferencji prasowej.

Gdyby tak się stało, z ulgą mogłoby odetchnąć ok. 4 miliony klientów siłowni i klubów fitness, bo właśnie na tyle szacuje się w Polsce liczbę osób korzystających z ich usług. O tym, jak wielkie znaczenie dla naszego społeczeństwa ma aktywność fizyczna oraz potrzeba dbania o własną sylwetkę najlepiej świadczą nagrania zamieszczane w sieci. Jedno z nich zostało wykonane przez krakowskiego radnego Łukasza Wantucha, który postanowił uwiecznić na video gigantyczną kolejkę chętnych do wejścia na miejscową siłownię Platinum w dzielnicy Grzegórzki. Podobne sceny można zresztą obserwować w innych dużych miastach – Warszawie czy Poznaniu.

W mediach społecznościowych do jak najszybszego otwarcia siłowni nawołują od dłuższego czasu znani przedstawiciele sportów siłowych i sylwetkowych (m.in. Mariusz Pudzianowski, Akop Szostak, Kasia Dziurska), pokazując jednocześnie, jak w domowych warunkach przeprowadzić jednostkę treningową. Być może już za kilkanaście dni ćwiczenia we własnych czterech kątach znów staną się ciekawym dodatkiem, a nie jedyną alternatywą na czas pandemii.

Zdjęcie wyróżniające: pxhere.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.