Strongo / DIETA I ODŻYWIANIE / Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?
Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Artykuł sponsorowany

Chciałbyś pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów przed latem? Poznaj kilka sposobów na zrzucenie nadwagi i zrób to zdrowo i z głową!

Czy odchudzanie jest dla każdego?

Zanim zaczniesz redukować swoją wagę, postaw na szczerość. Stań na wadze, sprawdź, ile masz wzrostu i wylicz swoje BMI (dzieląc masę ciała w kilogramach przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu). Jeśli znajdujesz się w przedziale 18,5-24,99, to znaczy, że Twoja waga jest zupełnie prawidłowa. Nie powinieneś próbować schodzić z nią poniżej dolnej granicy, ponieważ niedowaga jest dla organizmu niebezpieczniejsza niż nadwaga. W takiej sytuacji, kiedy Twoja waga jest dobra, ale chcesz wyglądać lepiej, rekomendujemy wprowadzenie do grafiku tygodnia dodatkowej aktywności fizycznej – uprawianie sportu pomoże Ci zachować organizm w dobrej kondycji i zdrowiu, a jeśli zaczniesz pracę z obciążeniem (na przykład podnoszenie ciężarów), w wyrzeźbieniu sylwetki.

A co, jeżeli po wyliczeniu BMI kalkulator pokazał Ci wyższy wynik? W tym przypadku zrzucenie kilku kilogramów powinno być dla Ciebie bezpieczne. Oczywiście, warto pamiętać, że jeżeli aktywnie uprawiasz sport, wskaźnik BMI nie jest do końca optymalny i nie stwierdzisz dzięki niemu nadwagi. Co zrobić, by pozbyć się nadprogramowego tłuszczu? Jak szybko schudnąć? Na pewno mnóstwo już czytałeś o tym w Internecie i zastanawiasz się, co jest prawdą, a co nie. 

Po pierwsze: deficyt kaloryczny

Mówiąc kolokwialnie – dieta odchudzająca to podstawa. Poza niezwykle rzadkimi przypadkami niektórych skomplikowanych chorób, każdy człowiek działa według tego samego, prostego mechanizmu: jesz więcej, niż potrzebujesz – tyjesz, jesz mniej, niż potrzebujesz – chudniesz. Nie da się tego ominąć żadną specjalną dietą i niezwykłymi produktami, dlatego decydując się na zmianę żywienia zawsze zwracaj uwagę na kaloryczność. Oczywiście, niektóre składniki i stopień przetworzenia produktów mogą mieć znaczenie – ale właśnie ze względu na kaloryczność. Wysokoprzetworzony produkt najczęściej będzie zawierał cukier i tłuszcze nasycone w dużych ilościach, a to podbija ilość energii, którą dostarcza do organizmu. 

Po drugie: aktywność fizyczna

Dlaczego jest skuteczna? Bo podnosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Oczywiście, jeśli wprowadzając do życia sport, zaczniesz jeść więcej, nadal wyjdziesz na bilansowe zero. Ani nie schudniesz, ani nie przytyjesz. Jeśli jednak wprowadzisz regularną aktywność fizyczną i będziesz dbać o zbilansowaną dietę, z pewnością czeka Cię sukces. Nie tylko schudniesz, ale masz również szansę wyrzeźbić swoje ciało. Na początku możesz także zainwestować w „motywator” w postaci zmiany żywienia na bardzo zdrowe – dobrze sprawdzi się na przykład dieta sokowa, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zbilansowana, a jej kaloryczność będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Zdj. główne: Alexander Redl/unsplash.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.