Strongo / ATLAS ĆWICZEŃ / Twoje ciało podczas zawodów musi prezentować się nieskazitelnie? Poznaj zasady codziennej pielęgnacji męskiej skóry!
Twoje ciało podczas zawodów musi prezentować się nieskazitelnie? Poznaj zasady codziennej pielęgnacji męskiej skóry!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jakie cechy wymieniłyby kobiety, gdyby zapytać je o wizerunek idealnego mężczyzny? Z pewnością zadbany, elegancki, wysportowany. Aby spełnić te wymagania, konieczne jest zadbanie o zdrowy, aktywny styl życia oraz wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji. Czym różni się skóra mężczyzn od skóry przedstawicielek płci żeńskiej? Jakie są główne zasady męskiej pielęgnacji ciała? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Zdrowa, pozbawiona niedoskonałości skóra twarzy, smukłe, gibkie ciało – to cele, które często goszczą na szczycie noworocznych planów wielu mężczyzn. Aby je osiągnąć warto krok po kroku zmieniać nawyki żywieniowe oraz pamiętać o kilku, podstawowych zasadach pielęgnacyjnych.

Skóra mężczyzn a skóra kobiet – różnice

Skóra mężczyzn jest dużo grubsza niż skóra kobiet. Zawiera też więcej kolagenu, dzięki czemu dłużej zachowuje elastyczność i młody wygląd. To dobra wiadomość, gdyż panowie starzeją się wolniej niż płeć piękna. Jednakże z drugiej strony, kiedy pierwsze zmarszczki zagoszczą już na ich twarzy są one głębsze i bardziej widoczne, aniżeli u pań. Mogą towarzyszyć temu zmiany związane z łysieniem skóry głowy czy podwójny podbródek. Dodatkowo skóra mężczyzn każdego dnia ulega podrażnieniom, wywołanym zabiegami golenia. Zawartość testosteronu sprawia, że panowie dość często borykają się z problemem przetłuszczającej się cery. Z tych względów tak istotna jest codzienna, prawidłowa pielęgnacja.

ABC męskiej pielęgnacji skóry

Na początek zadbaj o właściwe oczyszczenie skóry. Zrezygnuj ze zwykłego mydła na rzecz specjalnych żeli czy pianek myjących do twarzy. W zależności od potrzeb i rodzaju skóry wybierz te z kojącymi składnikami, które przywrócą równowagę wrażliwej skórze, bądź sięgnij po złuszczające granulki do cery tłustej z niedoskonałościami.

Jeżeli należysz do grona mężczyzn, którzy rozpoczynają dzień od golenia twarzy pamiętaj, aby wybierać golarki dobrej jakości. Jednorazowe maszynki mogą powodować powstawanie krostek i podrażnień, dlatego przy wrażliwej skórze warto sięgnąć po golarki elektryczne. Ranking tych najbardziej godnych uwagi, znajdziesz pod poniższym linkiem https://simpleman.pl/braun-series-7/.

Po goleniu koniecznie nałóż na twarz wodę po goleniu lub balsam. Wpłynie on kojąco na skórę, a przy okazji ma działanie antybakteryjne. Na koniec wklep w skórę odpowiedni dla niej krem bogaty w składniki odżywcze i nawilżające. Taki pielęgnacyjny rytuał sprawi, że Twoja skóra nabierze blasku i na długo zachowa młody wygląd.

Foto wyróżniające: materiały partnera

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.